Z POWER-em na START!
Oś priorytetowa: I. Osoby młode na rynku pracy
Działanie: 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy - projekty konkursowe
Poddziałanie: 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego
Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu w okresie od 1 marca 2020 r. do 30 listopada 2022 r. realizuje projekt
pod nazwą „Z POWER_em na START!”.
Obszar realizacji projektu: tereny wiejskie położone poza ZIT w woj. małopolskim.
Celem głównym projektu będzie podniesienie zdolności do podjęcia zatrudnienia 54 os.młodych (4K/20M) bierne zawodowo, w tym os. z niepełnosprawnościami w wieku 15-29 lat, z wyłączeniem grupy określonej dla trybu konkursowego w poddziałaniu 1.3.1 zamieszkujących na terenach wiejskich położone poza ZIT w województwie małopolskim w okresie od 01.03.2020 do 31.12.2022 r.
Wsparcie adresowane
Wsparcie adresowane będzie do 54 osób młodych (34K/20M) w tym 54 osób biernych zawodowo.
W ramach zadań projektowych wszyscy UP zostaną objęci indywidualnym wsparciem dostosowanym do własnych
potrzeb.
Cel ten osiągnięty zostanie w wyniku wdrożenia następujących instrumentów:
Projekt jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Posiadamy salę na parterze, która dostosowana jest do osób z niepełnosprawnością ruchową. Parking posiada miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc postojowych, blisko od głównego wejścia do budynku. W budynku jest podjazd, odpowiednia szerokość drzwi, przystosowane WC. Schody zaopatrzone są w balustrady/poręcze, na korytarzach nie ma wystających gablot, reklam, elementów, które mogłyby być przeszkodą. Istnieje możliwość wstępu z psem asystującym.
Personel pomaga osobom z niepełnosprawnościami w wypełnieniu dokumentów. Dokumenty promocyjno-informacyjne opracowane są w wersji papierowej i elektronicznej w sposób prosty
i łatwy. Personel projektu został przeszkolony z podstawowych zasad komunikacji i właściwego zachowania wobec osób z niepełnosprawnościami. Na każdym etapie realizacji projektu personel służy pomocą, używa prostego języka.
W przypadku osób głuchoniemych – prosimy o wcześniejsze ustalenia terminu spotkania w celu zapewniania tłumacza polskiego języka migowego. Zapewniamy możliwość wejścia i uczestniczenia z psem asystującym. Używany język jest zrozumiały dla przeciętnego obywatela (zawiera jak najmniej specjalistycznego słownictwa, unika się skomplikowanej składni, zachowuje naturalny szyk zdania).
W przypadku innego rodzaju zapotrzebowania związanego z niepełnosprawnością prosimy
o kontakt z naszym personelem, który dołoży wszelkich starań, aby umożliwić i usprawnić Państwa udział w naszym projekcie.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową w celu rekrutacji proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z biurem projektu.
Kontakt:
Biuro projektu
ul. Stanisławy Leszczyńskiej 7
32-600 Oświęcim
tel. 338475475
adres e-mail:
szih@szih.pl
anna.ciolek@szih.pl